Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

Starptautiskie eTwinning projekti.

Mūsu Daugavpils 5. pirmsskolas izglītības iestāde iestājās eTwinning projektos, kuros tiek iesaistītas daudzas pasaules valstis – Azerbaidžāna, Bulgārija, Grieķija, Itālija, Lietuva, Portugāle, Rumānija, Spānija, Turcija, Francija, Gruzija, Nīderlande, Serbija u.c. Mūsu bērni ar prieku piedalījās un joprojām piedalās četros eTwinning projektos: “Maģiskā pasaku pasaule”, “Brīnišķīgas pasakas bērnudārzā”, “Digitālā Jaungada karte”, “Vai esat kādreiz nogaršojuši?”. 

Projektos par pasakām “Maģiskā pasaku pasaule” un  “Brīnišķīgas pasakas bērnudārzā” bērni tika iepazīstināti par dažādu tautu pasakām, savas kultūras pasakām un varoņiem, kas veicināja bērnu valodu apguvi. Vienlaikus bērnu piedalīšanas projektā palīdz iepazīties ar citu kultūru pasakām, bagātināt savu kultūras pieredzi un pilnveidot prasmi lasīt literāru darbu. Literārie teksti ir viena no iespējām, kā reizē ar valodas apguvi veicinot apzinātu lasīšanas  procesu. Mūsu bērni apņemas radīt savu brīnišķīgo pasaku “Zem sēnītes”, ar lielu interesi visu pasakas saturu bērni ilustrēja un veidoja kolāžas, šī projekta ietvaros audzēkņi praktizēja aktīvās klausīšanās, runas, matemātikas prasmes, un tajā pašā laikā viņi saskarās ar dažādām glezniecības tehnikām, pie tam attīstīja komunikācijas un sadarbības prasmes.

Projektā Digitālā Jaungada karte”  bērni gatavoja digitālo Jaungada kartīti izmantojot IKT rīkus (Molberts, Word, Picsart), šāda veida uzdevumu bērni veica pirmo reizi, bija redzams cik interesants un neparasts likās šis radošais darbs. Dators tagad ir neatņemama mūsdienu sabiedrības sastāvdaļa, dators var būt labs avots informāciju meklēšanai un dažādu uzdevumu veikšanai. Projekta ietvaros bērni tika iepazīstināti ar datora dažādām iespējām. Bērni mācījās patstāvīgi izvelēties kartītes izmēru, saturu, krāsu. Bērni praktizējas patstāvīgi uzrakstīt Jaungada apsveikumu ar datora palīdzību. Pateicoties šim projektam audzēkņi attīstīja zinātkāri un digitālo kompetenci.

            Projekta “Vai esat kādreiz nogaršojuši?” mērķis ir bērniem nogaršot augļus, dārzeņus un ēdienus, ko viņi nekad nebija garšojuši, papildus mērķis ir atbalstīt bērnu veselīgo ēšanas kultūru. Cilvēks ēd, lai dzīvotu, augtu, attīstītos, darbotos. Ēdot mēs nodrošinām organismu ar nepieciešamo enerģiju, piegādājam dažādas vielas audu veidošanai un atjaunošanai, kā arī organisma darbības regulēšanai.Veselīgs uzturs piegādā cilvēkam enerģiju un uzturvielas tādā daudzumā, lai apmierinātu vesela cilvēka vajadzības konkrētajos  vides un dzīves apstākļos. Atbilstoši mūsu iespējām tiks degustētas dažādu valstu ēdieni, dārzeņi un augļi. Skolotāji ar bērniem jau sāka dalīties ar informāciju par  veselīga ēdiena priekšrocībām. Pasākums plānots 2 reizes mēnesī. Kopumā tiek plānoti 10 pasākumi, pa vienam janvārī, februārī, martā, aprīlī un maijā.  Bērni iepazīs dažādas ēšanas kultūras, varēs attīstīt sevi sociāli un kulturāli.

Lai veiksmīgi tālāk piedalīties projektos bērni tika iepazīstināti ar mūsu citu valstu sadarbības partneriem, un šim nolūkam mūsu pirmsskolā tika rīkota projektu nedēļa. Katrai grupai tika sadalītas 3 dažādas valstis. Projekta nedēļas ietvaros audzēkņi tika iepazīstināti ar citu valstu tradīcijām, tautas tērpiem, nacionālajiem ēdieniem, sasveicināšanas un atvadīšanas vārdiem, dažādiem interesantiem faktiem, galvaspilsētu nosaukumiem, karogu, ģerboni, karti utt. Šis  projekts bērniem bija iespaidīgs un aizraujošs. Bērni dalījās ar informāciju par pētāmām valstīm ar citiem bērnudārza audzēkņiem ZOOM vidē, tā priekš bērniem bija jauna pieredze, kura izraisīja ļoti pozitīvas emocijas ar dziedāšanu un dejošanu. Metodisko krājumu laboratorijā tika organizēta bērnu radošo darbu izstāde, uz kuru jebkurā laikā var atnākt bērnudārza grupa un iepazīties ar visu sagatavoto materiālu, paplašinot savu redzesloku un saņemt jaunus iespaidus.