Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

Bērnu ceļojums grāmatu pasaulē.

Turpinās bērnu tikšanas ar bibliotēku un jaunām grāmatām TEAM – vidē.
2021.g.24.novembrī 9.grupas bērni satikās ar Piekrastes bibliotēkas bibliotekāri Ijas kundzi . Šajā dienā bērni iepazinās ar Jura Zvirgzdiņa grāmatu „Kapteiņa zirdziņš”. Grāmatā autors stāsta par laiku, kad viņš bija mazs puika un viņa mīļāka rotaļlieta bija sarkans koka zirdziņš. Viņš ļoti mīlēja savu zirdziņu un vienmēr ar to spēlējās, zēnam bija arī citas rotaļlietas  – akmentiņi, gliemeži, lācis Mika, klauns Bobo un jūras zvaigzne. Zēns  sapņoja par jūru, un gribēja kļūt par jūrnieku.
Zirdziņš vienmēr atcerējas, kā viņš ir dzimis no koka bluķa. Lācis Mika atcerējas savu lidojumu no  Ķīnas, savu dzīvi pirms ierašanās pie zēna.
Zēns izauga un kļuva par īsto jūrnieku. Koka zirdziņš devās ceļojuma, meklēt savu draugu – jūrnieku, meklējot, jūrā viņš piedzīvo daudz  bīstamu notikumu, tomēr viņam veiksmīgi izdevās satikt savu draugu  jūras otrajā krastā.  Kapteinis bija ļoti laimīgs,  jo tagad  ar  viņu bija ne viss parasta rotaļlieta, bet īsts draugs.
Grāmata ir pilna ar cilvēcisku siltumu, autors aprakstījis rotaļlietas, kā dzīvas būtnes. Grāmatā ir izteiksmīgās ilustrācijas.
Bērniem tikšanās laikā bija interesanti, viņi, skatoties uz ekrānu, skaļi nosauca grāmatas varoņus, skaitīja tos un priecājas.