Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

Ciemos bibliotēkā.

2020.g. 11.februārī ciemos pie grāmatām bija aicināti sagatavošanas grupas „Eglīte” bērni.

Bibliotēkā mūsu bērnus sagaidīja bibliotēkas darbiniece Anna un ” gudra Pūcīte”. Viņas organizēja interesantu un izglītojošu ekskursiju. Bibliotekāres paskaidroja bērniem  ko nozīmē vārds  „bibliotēka”, un  kāda  atšķirība ir starp  bibliotēku un   grāmatnīcu, un kāda ar datoru zāle.

Mūsu bērni ļoti izbrīnījās, kad uzzināja, kā bibliotēkā  var arī paspēlēt vai pastrādāt ar datoru. Bibliotekāres pastāstīja bērniem ka tiek izvietotas grāmatas bibliotēkas plauktos! Tās izvieto gan  pēc alfabēta, gan  pēc žanra, vecuma un pēc interesēm. Paskaidroja, kā  ne visus žurnālus un grāmatas lasītāji var ņemt majās, dažus  var lasīt un apskatīt  tikai lasītavas zālē. Pēc tam pastatīja  kas patīk vai nepatīk grāmatai.

Izrādīja speciālo izstādi, kur paša Grāmatiņa  stāstīja kā drīkst rīkoties ar to,  lai viņa neapvainotos uz lasītājiem.Lasītavā bērniem izrādīja  ļoti īpašas grāmatas. Tās pašas sarunājas, dziedāja dziesmas, atdarināja dažādu mehānismu un dzīvnieku balsis, uzdeva  jautājumus un  pat  stāstīja pasakas. Bērni ar lielu prieku spēlēja un dziedāja līdzi, piedalījās pasakas’’Rācenis’’ inscenējumā,  vingroja un atbildēja uz jautājumiem, par ko saņēma gan dāvanas, gan balvas! Bērniem bija liels prieks!!!

Informāciju sagatavoja

Pirmsskolas izglītības skolotāja

Ludmila Kuzmina