Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi dālijas ar savu pieredzi realizējot kompetenču pieeju.

23.oktobrī mūsu pirmsskolas izglītības iestādē Pasākumu cikla „Sākumskolas smeļas idejas pirmskolā” ietvaros viesojās Daugavpils pilsētas sākumskolas skolotājas.

Mūsu sagatavošanas grupu “Vāverīte” un “Eglīte” pedagogi: Jeļena Boliļeva, Irina Maksimova, Santa Kazakeviča un Ludmila Kuzmina  rādīja savu profesionalitāti,  realizējot jauno mācību saturu .Viesiem bija piedāvāts apskatīt jauno mācību vides iekārtošanu grupiņās atbilstoši kompetenču pieejai, praktiski novērot,  kā notiek darba dienas organizācija, apskatīt darba plānošanu, bērnu sasniegumu vērtēšanu,  kā arī padiskutēt  par aktuālajiem jautājumiem.

Mēs iepazīstinājām viesus ar mūsu pieredzi darba dienas organizācijas procesā, ar to, kā mēs virzām bērnus uz sasniedzamo rezultātu.

Mācību procesa laikā mūsu pedagogi atbalstīja bērnus, rosinot  līdzdarboties un paust savu viedokli. Vērojot un analizējot mācību procesu, mudināja audzēkņus plānot savu darbību,  pamēģināt ko jaunu un uzlabot sniegumu. Darba procesā skolotājas piedāvā  bērniem radoši  un aktīvi izpausties, kā  arī sniedz iespēju viņiem mācīties ieinteresēti un ar prieku, gūstot pieredzi par sevi, citiem, apkārtējo pasauli un savstarpējo mijiedarbību tajā.

Diskusijas laikā mēs apspriedām  mūsu paveiktā darba stiprās puses un vēl pilnveidojamās jomas. Skolotāji  aktīvi jautāja un iesaistījās sarunā par jauno mācību saturu un tā niansēm. Redzot pedagogu lielu interesi par mācību satura plānošanu, vērtēšanu  un saistību ar praktisko darbošanos,  pētījām un analizējām izstrādāto metodisko materiālu (mēneša  darba plānojumu, nedēļās darba  plānojumu, tematisko plānojumu, sasniedzamo rezultātu vērtēšanu).

Mums bija patīkami dalīties savā pieredzē. Skolotāji augstu novērtēja mūsu pedagogu jau paveikto darbu.

Pasākuma dalībnieki sniedza atsauksmes par redzēto un dzirdēto:

  • Interesantas idejas. Radoši un talantīgi bērni un skolotājas.
  • Paldies skolotājām un bērniem par tik interesantu un saturīgu darba dienas organizāciju.
  • Paldies par jūsu darbu. Katrs iesākums ir grūts, bet jūs esat malači!
  • Pedagogi ir īsti sava darba profesionāļi, par to liecina paveikais darbs!
  • Paldies skolotājiem par drosmi un radošumu!Jums jau viss izdodas un izdosies vēl labāk!
  • Ļoti jauki! Paldies skolotājiem par mums doto pieredzi!
  • Paldies par iespēju smelties idejas arī savai profesionālai darbībai.
  • Paldies visai pirmsskolas radošajai komandai par jau paveikto darbu. Veiksmi  un jaunas idejas, radošumu  un spēku turpinot savu darbu!

 

Pateicamies mūsu viesiem, Daugavpils pilsētas sākumskolas pedagogiem  par augsto vērtējumu, par  laba vārdiem un novēlējumiem!

Nākotnes pirmsskolai noteikti jābūt mūsdienīgai, veidotai atbilstoši jaunākajām izglītības tendencēm, aptverot mācību metodiku, mācību saturu kā arī līdzekļus un izglītības tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā.

Nākotne sākas jau šodien un, kāda tā būs, ir atkarīgs no mums pašiem!