Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

eTwinning projektā-Have You Ever Tasted

No 11.01.2022.  esam iesaistījušies eTwinning projektā-Have You Ever Tasted?

Mēs ievērojām, ka audzēkņi saka “Vai esat kādreiz nogaršojuši” (augļus, dārzeņus, vietējo pārtiku utt.) un atnesam uz klasi. Mēs runājam par priekšrocībām. Tad ēdam ar prieku.

Projekta mērķis: Īpaši laukos dzīvojošajiem skolēniem tā ir vērsta uz viņu sociālu un kulturālu attīstību, nogaršojot augļus, dārzeņus un ēdienus, ko viņiem nekad nav bijusi iespēja nogaršot. Papildus bērnu kulturālai izglītošanai tiks atbalstīta arī veselīgas ēšanas kultūra. Atbilstoši iespējām tiks degustētas dažādu valstu virtuves, līdz ar to notiks starpkultūru ceļojums.

Darba process:Pirmkārt, mēs jautājam saviem bērniem. Un auglis, dārzenis utt., ko gandrīz visi nekad neēd. Mēs izvēlamies ēdienu. “Piemēram, kurš gan neēda ananāsus?” Tas varētu būt tāds jautājums kā Tad mēs sagādājam šo pārtiku un atnesam to savā klasē. Mēs dalāmies ar informāciju par šī ēdiena priekšrocībām. Mēs jums pastāstīsim, kur viņš uzauga un kā viņš tika audzināts. (Ja iespējams, varat doties arī uz produkta dārzu un tā virtuvi.) Tad mēs visi kopā ēdam. Mēs ierakstām notikumus un dalāmies ar tiem projekta dvīņu telpā. Pasākums plānots 2 reizes mēnesī. Kopumā tiek plānoti 10 pasākumi, pa vienam janvārī, februārī, martā, aprīlī un maijā. Finansējums tiks atstāts skolotāja ziņā, jo nodrošinājuma izmaksas dažādās klasēs būs atšķirīgas. Turklāt skolotāji var veikt 3 aktivitātes mēnesī atkarībā no situācijas klasē. Pirmkārt, skolā būtu jāizveido E-dvīņu dēlis. Reklāmkarogu uc dev 2.0 rīkus varēs izmantot dizainiem.

Paredzamie rezultāti: Bērni iepazīs dažādas ēšanas kultūras. Īpaši trūcīgie studenti laukos būs attīstījuši sevi sociāli un kulturāli. Tiks atbalstīta veselīga uztura kultūra. Vispārējie kultūras līmeņi tiks paaugstināti.