Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

“Globālās izglītības diena”

Šī gada 22.novembrī Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi piedalījās Globālās izglītības nedēļas ietvaros rīkotajā pasākumā “Globālās izglītības diena”, kurš norisinājās Rīgā, Latvijas Universitātē (LU).

Pasākuma ievaddaļā tika aktualizēti tādi jautājumi, kā:

  • Kādu skolotāju mēs vēlamies 2030. gadā?
  • Kādu izglītību mēs vēlamies 2030. gadā?
  • Kādu sabiedrību mēs vēlamies 2030. gadā?

Pedagogi kopā ar LU Pedagoģijas, Psiholoģijas un Mākslas fakultātes (LU PPMF) pārstāvjiem, Izglītības un Zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem un Izglītības Iniciatīvu centra (IIC) pārstāvjiem aktīvi iesaistījās sarunā par nākotnes izglītību un tās ilgtspējīgu attīstību. Pasākuma dalībnieki diskutēja par Ilgtspējīgas izglītības nepieciešamību un jaunās uz kompetenču pieeju balstītās izglītības programmas saturu un nozīmi.

Globālās izglītības dienas turpinājumā darbiniekiem tika piedāvāts iepazīties ar ,,Pasaules lielākās mācību stundas 2019” rezultātiem. Latvijas skolās un pirmsskolās strādājošie pedagogi uzskatāmi demonstrēja mācību materiālus, stāstīja par stundas norisi, bērnu un skolotāju darbību šajā procesā un audzēkņu iespaidus par stundu. Noslēgumā pedagogi dalījās četrās grupās un kopīgi vizualizēja ilgtspējīgas izglītības mērķus un ceļu uz nākotnes ilgtspējīgu izglītību.

Pasākuma trešajā daļā pedagogi dalījās darba grupās un devās uz izvēlēto darbnīcu. Vienā no darbnīcām tika aktualizēta grupu darba nozīme un darbības principi, diskutēts par to, kā grupu darbu padarīt produktīvu un jēgpilnu.

Globālās izglītības dienas noslēgumā dalībniekiem tika izsniegti apliecinājumi un pateicības par piedalīšanos. Paldies IIC, LU PPMF un IZM par pasākuma organizēšanu, iespēju tajā piedalīties, diskutēt un gūt jaunu pieredzi par aktuālo mūsdienu un nākotnes izglītībā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas

5.pirmsskolas izglītības skolotāja

Santa Kazakeviča