Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

Krāsaina nedēļa 9. GRUPĀ “EGLĪTE”

Šogad pirmā februāra nedēļa mūsu bērnudārza 9. grupas audzēkņiem izdevusies raiba un krāsaina. Mēneša tēmas ,,Emociju pasaulē” plānošanas gaitā bērniem radās ideja parunāt par krāsām, tāpēc februāra pirmā nedēļa kopīgi tika nosaukta par ,,Krāsaino nedēļu”. Lai bērni papildinātu savas zināšanas par krāsām, krāsu jaukšanu un krāsu nozīmi, nolēmām katrai dienai piešķirt savu krāsu, sadalīt krāsas mums palīdzēja bērnu zināšanas par varavīksni. Iepriekšējās nedēļas nogalē audzēkņiem tika piedāvāts pārdomāt savu tērpu mājās un ar vecāku palīdzību sagatavoties krāsu jautrībai.

Pirmdiena bija sarkanās un oranžās krāsas diena. Sarkanā krāsa dēvējama par ,,visgaršīgāko” krāsu. Bērni ar interesi nosauca visus sev zināmos augļus, ogas un dārzeņus sarkanā krāsā. Oranžā krāsa ir siltuma un uguns simbols, tāpēc runājām par ugunsdrošību, nozīmi un nepieciešamību.

Otrdiena mūsu grupā bija dzeltenā diena. Dzeltenā ir saules krāsa, tāpēc otrdien runājām par sauli, gaismu un mūsu pozitīvajām emocijām.

Trešdiena bija zaļā diena. Zaļš ir dabas simbols. Bērni stāstīja par to, kāpēc jāmīl un jāsaudzē daba un viss dzīvais.

Ceturtdiena bija zilās un gaišzilās krāsas diena, šīs ir debesu un jūras krāsas. Bērni ar interesi zīmēja un veidoja dažādus radošos darbus par jūru, saviem piedzīvojumiem atvaļinājuma laikā u.c.

Piektdiena bija violetās krāsas diena.  Tā simbolizē pasakas un mistiku. Bērni stāstīja viens otram savas mīļākās pasakas, zīmēja pasaku grāmatas un dažādus pasaku sižetus.

Šī nedēļa bija patiesi raiba un krāsaina ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Vecākus un pedagogus priecēja bērnu daudzveidīgie radošie darbi, tēma bērniem bija sasitoša un aizraujoša. Vecāki ar prieku atbalstīja savu bērnu iniciatīvu un palīdzēja sagatavot tērpus krāsainajai nedēļai.

Informāciju sagatavoja

pirmsskolas skolotāja

Santa Kazakeviča