Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

Līgo! Līgo!

21.jūnijā izjutām dabas burvību un ieskandinājām Līgo svētkus.

Līgo svētki ir laiks, kad basām kājām lasot Jāņu zāles, pinot vainagus maziem un lieliem, pušķojot māju un gatavojoties svētkiem, izjūtam ne tikai dabas vilinošo smaržu, bet arī tās liego pieskārienu, sniegto svētību, aizsardzību un gavilējošo mieru un harmoniju. Līgo svētkos cilvēks saplūst ar dabu, tāpēc arī Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādē„Spārīte” šos svētkus ieskandināja bērnudārza zālē, kas bija izrotāta ar meijām, latviešu rakstu zīmēm.       Audzēkņi pulcējās pirmsskolas aktu zālē, lai ieskandinātu Jāņus. Bērni iepazinās ar Līgo svētku svinēšanas tradīcijām, ticējumiem, rotaļām un Līgo dziesmām.                  Jāņa bērnus zālē sagaidīja atraktīvā un jautrā Līga, kas aicināja bērnus uz dejām un dziesmām.     Ir pieņemts, ka Jāņu dienu sagaidām ar pītiem vainagiem, arī mūsu bērnu vecāki bija sapinuši bērniem vainadziņus. Par to ir jāsaka viņiem liels paldies. Bija sapīti gan ziedu, gan ozolu vainagi.        Saulgriežu svētkos, kad saule debesjumā ir visilgāk, gribas tērpties tautastērpos, kad var izjust senatnīgo, spēcīgo latviskumu. Tāpēc arī „Spārītes” skanīgāko balsu īpašnieces bija tērpušās tautastērpos un iepriecināja bērnus un ciemiņus ar skanīgām dziesmām.                   Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādē “Spārīte”, skanot Līgo dziesmām un praktiski darbojoties, šīs īpašās dienas tradīcijas izdzīvoja dabiski. Visas kopīgi veiktās rituālās darbības palīdzēja tvert saulgriežu burvību,  tādējādi dodot iespēju mazajiem ķipariem vieglāk saprast un komunicēt ar citādo, svešo un nezināmo pasaules kārtību.      Pirmsskolas izglītības iestādē “Spārīte” Jāņi ir ielīgoti.

Novēlam visiem – Lai skaisti un skanīgi ir saulgriežu svētki! Izmantosim Saulgriežu enerģētisko fonu, lai smeltos tajā dabas uzkarsēto spēku, dziedinot gan savu ķermeni, gan garu!

Lai lustīgi un droši svētki!