Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde

Warning: Use of undefined constant separtor - assumed 'separtor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/daugavpils5pii.lv/data/www/daugavpils5pii.lv/wp-content/themes/theme/functions.php on line 373

Veselīga uztura nodarbības.

Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestādē projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros norisinājās veselības veicinošie pasākumi.

  1. martā 2020.gadā, ciemos pie grupas “Eglīte” bērniem atbrauca  ļoti interesants ciemiņš no Rīgas – dietoloģe un veselīga dzīvesstila specialiste Stefānija. Viņa atgādināja mūsu bērniem par roku mazgāšanas un zobiņu tīrīšanas noteikumiem, par veselīgiem un neveselīgiem produktiem, par sporta vingrojumiem, kas palīdz turēt muguru un mugurkaulu taisni, lai tie nesāpētu. Bērni ar lielu interesi uztvēra informāciju, izrādās, ka viena apēsta konfekte dienā – un dienas ” cukura norma”  ir sasniegta. Un, ja bērni pa dienu vēl dzer sulas no paciņām, Coka-Colu vai aped daudz konfektes uzdzerot  tēju vai kafiju ar cukuru, tad viņi pārsniedz dienas ” cukura normu”  vairākas reizes. Tajā pašā laikā,  cukura dienas norma ir 5 tējkarotes. Bērni par šādu informāciju bija ļoti parsteigti.

 

Stefānija pastāstīja bērniem par to, kā pareizi tīrīt zobiņus un rūpēties par smaganām. Ar maketa palīdzību viņa parādīja, kā pareizi turēt zobu birstīti un cik reižu un kādā virzienā ar to darboties, viņi  paši  mēģināja tīrīt zobus tam lielajam  maketam. Berni uzzināja, kā zobiņus jātīra gan no augšas uz lēju, gan no lejas uz augšu ne mazāk, kā 10 reizes, pēc  tam jātīra arī apaļveidīgi –  ar birstīti zīmējot  “saulīti” arī apmēram 10 reizes.

Fizminūtes laikā  bērni aizraujoši izpildīja kopā ar Stefāniju vingrinājumus, lai trenētu  savu  ķermeņi, izkustinātu rokas, kājas, kaklu, izstaipītu mugurkaulu,  kā arī jautri izskrieties un iemācīties jaunus  vingrinājumus.

Tikšanās bija tik interesanta un aizraujoša, bērni vēl nākamajā dienā dalījās par uzzināto ar vienaudžiem .

 

Informāciju sagatavoja

Pirmsskolas izglītības skolotāja

Ludmila Kuzmina